اطلاعات تماس

  آدرس:  تهران، خیابان گاندی ، کوچه 5 ، پلاک 5 ، واحد 2

  واحد فروش:   09128841470      88880034-021

  ایمیل:  info@gpsrahnegar.com

  ساعات کاری:  شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9-17 پنجشنبه از ساعت 9-12

تگ ها

تست FTP چیست و چگونه می توان آن را انجام داد

آماده‌سازی یک دوچرخه‌سوار، چه یک علاقه‌مند به دوچرخه‌سواری حرفه‌ای یا ساده، مبتنی بر تکنیک‌های تمرینی است که جنبه‌های مختلفی را که می‌توانند بر عملکرد تأثیر بگذارند، از مراقبت از موقعیت صحیح روی زین گرفته تا نظارت بر ضربان قلب، ادغام می‌کنند.
با این حال، پارامتر اصلی که امروزه مربیان و ورزشکاران به آن توجه می کنند با قدرت نشان داده می شود، رقمی که در وات بیان می شود که به شما امکان می دهد به طور عینی تلاش برای فشار دادن روی پدال ها را اندازه گیری کنید.
بر اساس این روش آموزشی، که همچنین ثابت می کند برای نظارت بر سرعت مسابقه ایده آل است، آزمون FTP وجود دارد که به شما امکان می دهد داده های مفیدی را برای کسانی که به دنبال یک برنامه کاری بهینه هستند و قادر به بهبود نتایج هستند به دست آورید. بیایید با هم ببینیم از چه چیزی تشکیل شده و چگونه کار می کند.

تست FTP چیست؟
نام اختصاری FTP مخفف Functional Threshold Power است که می‌توانیم آن را به ایتالیایی به عنوان Potenza alla Soglia Functionale یا حداکثر قدرتی که یک دونده می‌تواند به طور متوسط و دائم برای یک ساعت بیان کند، ترجمه کنیم. در عمل، مسئله پدال زدن تا حداكثر امكانات خود، طي يك دوره زماني از پيش تعيين شده، بدون تجمع اسيد لاكتيك، و تشخيص متوسط وات بيان شده در طول تمرين است.
برای انجام تست FTP لازم است که یک قدرت سنج در دسترس داشته باشید، دستگاهی که بر روی پدال های خودرو نصب شده است که نه تنها وات های بیان شده در پدال زدن را به طور دقیق تشخیص داده و به رایانه سیکل ارسال می کند، بلکه یک سری اطلاعات اضافی را نیز قادر می سازد. تا جلسات آموزشی بسیار موثرتر شود.
سنسورهای قدرت Garmin Rally RS200 به‌عنوان مثال، به تشخیص محور رانش و مقایسه وات بیان شده توسط پای راست و چپ اجازه می‌دهند تا فشار متقارن و مؤثرتری داشته باشد. به لطف معیارهای از پیش تعیین شده، حسگر Rally RS200 به شما این امکان را می دهد که تمرینات خود را بر اساس نقاط ضعف و قوت خود سفارشی کنید تا توسعه هماهنگ رکاب زدن را ارتقا دهید.نحوه انجام تست FTP
روش های مختلفی برای انجام تست FTP وجود دارد. حالت استاندارد شامل پدال زدن به مدت 60 دقیقه با حداکثر شدت در آستانه بی هوازی است. این شرایطی است که به آسانی به دست نمی آید، که نیاز به سرعت و آمادگی بالایی دارد.
به همین دلیل روش های دیگری نیز وجود دارد که برای مبتدیان نیز مناسب است: بیشترین استفاده از آن ها روشی است که توسط تکنسین های آلن و کوگان توسعه داده شده است که از طریق یک معادله زمان مورد نیاز برای انجام آزمایش را از 60 به 20 دقیقه کاهش می دهد.
برای آماده سازی آزمون FTP به صورت ایده آل، علاوه بر در اختیار داشتن قدرت سنج ها، مطالعه مسیر مناسبی که باید عاری از موانع احتمالی مانند چهارراه، دوربرگردان، چراغ های راهنمایی یا شرایط ترافیکی باشد، حائز اهمیت است. : در واقع کاهش سرعت ورزشکار می تواند انرژی گرانبها را بازیابی کند و در نتیجه آزمایش را باطل کند.
همچنین لازم است مطمئن شوید که در شرایط مناسبی برای انجام آزمایش قرار دارید، که دوچرخه سوار را نه تنها از نظر فیزیکی، بلکه از نظر روحی نیز می طلبد.
بیایید مراحل تشکیل دهنده تست FTP را ببینیم، به یاد داشته باشیم که مراحل قبل و بعد از آزمون، یعنی مراحل گرم کردن و بازیابی، برای عملکرد ایده آل آن ضروری است:

  • 20 دقیقه با شدت متوسط گرم کنید
  • 3 تکرار 1 دقیقه ای با حداکثر شدت، همراه با 1 دقیقه ریکاوری آهسته
  • 5 دقیقه ریکاوری با شدت کم
  • 5 دقیقه با حداکثر شدت
  • 10 دقیقه ریکاوری با رکاب زدن با شدت کم
  • 20 دقیقه با بالاترین شدت ممکن (تست واقعی)
  • ریکاوری 10 دقیقه
  • 10 دقیقه خنک شدن

برای به دست آوردن مقدار FTP توسعه یافته، داده های مربوط به میانگین توان بیان شده در طول 20 دقیقه حداکثر شدت را از رایانه چرخه خود دانلود کنید و 5٪ را کم کنید، رقمی که نشان دهنده تلاش صرفه جویی شده در مقایسه با آزمون 60 دقیقه است.

یک مثال عملی ممکن است برای درک بهتر مفید باشد: یک دوچرخه سوار حرفه ای که این تست را انجام می دهد به راحتی بیش از 500 وات است. بنابراین لازم است با استفاده از فرمول زیر 5% از این رقم کم شود:

500 x 0.95 = 475 وات
نتیجه به‌دست‌آمده به لطف قدرت سنج‌ها یک مقدار عددی را ارائه می‌کند که به شما امکان می‌دهد با قدرت تمرین کنید، برنامه‌ریزی بهتری برای تمرینات و سرعت دویدن خود بر اساس به اصطلاح مناطق کار، هفت باند که با تلاش فیزیکی و عضلانی ثابت مشخص می‌شود. اعم از ریکاوری فعال. ، کمتر از 55 درصد FTP، تا دوی سرعت، بالای 150 درصد توان فرد در آستانه عملکردی.

پدال های گارمین با سنسور قدرت Rally RS200 را می توان بر روی هر دوچرخه جاده ای و به لطف آداپتورهای ویژه گیره ها، روی MTB ها نیز نصب کرد. این رایانه‌ها که همراه با رایانه‌های دوچرخه‌سواری سری Garmin Edge استفاده می‌شوند، دینامیک دوچرخه‌سواری مانند معیارهای فاز نشستن/ایستادن و قدرت را برای تجزیه و تحلیل پس از آموزش و برنامه‌ریزی گام به گام پیشرفت شما نمایش می‌دهند.برای مشاوره و خرید محصولات گارمین با شماره تلفن 88880034-021 شرکت اطلس رهنگار آریا تماس حاصل فرمایید.


دیدگاه

ثبت دیدگاه

نمایندگی ساعت گارمین در ایران