اطلاعات تماس

  آدرس:  تهران، خیابان گاندی ، کوچه 5 ، پلاک 5 ، واحد 2 - شرکت اطلس ره نگار آریا

  واحد فروش:  09102087500  09102087600   88880034-021

  ایمیل:  info@gpsrahnegar.com

  ساعات کاری:  شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9-17 پنجشنبه از ساعت 9-12

تگ ها

آشنایی با طول عمر باتری ساعت گارمین

در باره ی باتری ساعت هایی گارمین و نحوه صحیح شارژ و استفاده از آنها

ساعت های گارمین یک همراه قابل اعتماد برای شما هستند، اما مانند همه باتری ها ، باتری آن ها نیز جاودانه نیست. در اینجا نگاهی دقیق تر به طول عمر باتری ، نگرانی های رایج و نکاتی برای ماندگاری باتری در ساعت شما تا حد امکان آورده شده است. همین نکات در مورد ساعت های برندهای دیگر نیز صدق می کند.

باتری های لیتیومی چیست و چگونه کار می کنند؟
درون ساعت گارمین شما یک باتری لیتیوم یون یا لیتیوم پلیمر قرار دارد. این چیزی است که دستگاه شما را روشن نگه می دارد.
این یک نوع منبع انرژی قابل شارژ است که دارای دو الکترود و یک الکترولیت است. از طریق فرآیند حرکت لیتیوم یون بین الکترودها، باتری انرژی را ذخیره و آزاد می کند که متأسفانه به مرور زمان به دلیل چرخه های شارژ/دشارژ مکرر کاهش می یابد.

موضع گارمین در مورد این موضوع
گارمین این واقعیت را پنهان نمی کند که باتری های قابل شارژ به طور طبیعی با گذشت زمان بخشی از ظرفیت خود را از دست می دهند. این شرکت تخمین می‌زند که در شرایط عادی کارکرد، این باتری‌ها پس از چند سال استفاده مکرر باید حدود 80 درصد ظرفیت اولیه خود را حفظ کنند.

گارمین بیان می‌کند که عواملی مانند قرار گرفتن در معرض دمای شدید و ذخیره‌سازی نامناسب طولانی‌مدت می‌تواند این خرابی را تسریع کند. در اکثر ساعت‌های گارمین باتری‌های قابل تعویض توسط کاربر ارائه نمی شود ، که  تا حد زیادی برای حفظ آب بندی دستگاه است .

اجازه ندهید این واقعیت که عمر باتری ساعت گارمین شما خراب شود شما را شگفت زده کند. این فقط یک واقعیت است. باتری های تلفن همراه معمولاً 2 سال دوام می آورند و آنچه در داخل ساعت هوشمند شما وجود دارد تفاوتی ندارد.

تجربیات کاربر متفاوت است
در حالی که شرکت گارمین دستورالعمل‌هایی را برای نگه داری باتری ارائه می‌دهد، بسیاری از کاربران برای رسیدگی به خرابی باتری از آن فراتر رفته‌اند. برخی از آنها به "تاکتیک کالیبراسیون مجدد" تاکید می کنند. که به معنی تخلیه کامل باتری ساعت و سپس شارژ مجدد آن به 100٪ است. این روش می تواند معیارهای داخلی باتری را تازه کند و گاهی اوقات منجر به بهبود عمر باتری می شود.

در سوی دیگر طیف، کاربرانی که باتری‌هایشان به شدت تحلیل رفته است، با خدمات مشتریان گارمین تماس گرفته‌اند. با این حال، اگر دستگاه دیگر تحت گارانتی نیست، شرکت اغلب خرید یک ساعت جدید را توصیه می کند. در نتیجه، برخی از افراد به خدمات تعمیر شخص ثالث یا حتی تعمیرات DIY روی می آورند. این یک گزینه پرخطر است زیرا ممکن است هر گونه گارانتی موجود را باطل کند و به طور بالقوه مقاومت ساعت در برابر آب را به خطر بیندازد.


تجربیات کسانی که ساعت هایشان هنوز تحت گارانتی است متفاوت است. برخی از افراد فرآیندهای جایگزینی صاف را گزارش کرده اند، در حالی که برخی دیگر به گذر از حلقه های خدمات مشتری اشاره کرده اند. گارمین در برخی موارد برای ارتقا به مدل های جدیدتر به جای تعویض دستگاه قدیمی تخفیف هایی در نظر گرفته است. نتایج متفاوت هستند، اما نکته اصلی این است که دوره گارانتی شما پنجره ای ارزشمند برای حل مشکلات باتری است. پس مراقب آن باشید.

کاربران فعال توصیه می کنند که چک های دوره ای باتری را انجام دهند و هرگونه بی نظمی یا تخلیه سریع را ثبت کنند. این اطلاعات می تواند هنگام صحبت با خدمات مشتری گارمین مفید باشد. این شبیه رفتن به پزشک با سابقه پزشکی است. احتمال اینکه تشخیصی مطابق با علائم شما باشد بیشتر است.

با توجه به این تجربیات متنوع، واضح است که هیچ راه حلی برای همه وجود ندارد. کاربران در حال ترسیم مسیرهای متعدد از میان آب های متلاطم مدیریت باتری گارمین هستند. این از تلاش‌های کالیبراسیون مجدد و مذاکرات خدمات مشتری گرفته تا اصلاحات شخص ثالث را شامل می‌شود. آنچه ثابت است این باور است که برداشتن گام‌های فعال، ردیابی دقیق و دانستن گزینه‌های خود می‌تواند به شما در حل این موضوع کمک کند.

چگونه عمر باتری خود را افزایش دهیم
خوب نگه داشتن باتری ساعت گارمین شما کار سختی نیست، اما توجه به چند عامل کلیدی را ضروری می کند. اگر دستگاه شما برای مدت طولانی استفاده نمی شود، طبق توصیه های گارمین، آن را نیمه شارژ نگه دارید (30 تا 50%). همچنین مهم است که آن را در جای خشک و خنک نگه دارید و در صورت عدم استفاده آن را خاموش کنید. علاوه بر این، بهتر است از دماهای شدید و دوره های طولانی شارژ یا دشارژ کامل اجتناب شود، زیرا این شرایط به عنوان تسریع در تخریب باتری شناخته شده است.

باتری ساعت های گارمین ما چه بخواهیم چه نخواهیم عمر محدودی دارد. با این حال، با کمی برنامه ریزی و بررسی، می توانید عمر باتری ساعت خود را افزایش دهید و از همراه تکنولوژیکی خود نهایت استفاده را ببرید. عمر باتری ساعت گارمین شما ممکن است نامحدود نباشد، اما رویکرد شما به مدیریت باتری می تواند به معنای تفاوت بین سال ها خدمات قابل اعتماد و سفر به مرکز زباله های الکترونیکی باشد.

برای مشاوره و خرید محصولات گارمین با شماره تلفن 88880034-021 شرکت اطلس رهنگار آریا تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه

ثبت دیدگاه

نمایندگی ساعت گارمین در ایران