اطلاعات تماس

  آدرس:  تهران، خیابان گاندی ، کوچه 5 ، پلاک 5 ، واحد 2 - شرکت اطلس ره نگار آریا

  واحد فروش:   09128841470   09102087500    88880034-021

  ایمیل:  info@gpsrahnegar.com

  ساعات کاری:  شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9-17 پنجشنبه از ساعت 9-12

تگ ها

JET LAG قابلیت جدید ساعت های هوشمند گارمین

مشاور جت لگ
پرواز به منطقه زمانی متفاوت می‌تواند ساعت داخلی شما را مختل کند و بهترین حالت را برایتان سخت‌تر کند. مشاور جت تأخیر گارمین بینش شخصی ارائه می دهد تا به شما کمک کند با نکاتی با هدف به حداقل رساندن اثرات تاخیر جت و تسهیل انتقال به زمان محلی در صورت لزوم در مسیر خود بمانید. شما از توصیه های مبتنی بر علمی در مورد زمان جستجوی نور، برنامه خواب و ورزش بهره مند می شوید. راهنمایی با بینش بیشتر در مورد تغذیه، چرت زدن و استفاده از کافئین برای سفر آسانتر پشتیبانی می شود.
به سادگی سفر خود را به تقویم خود اضافه کنید تا از بینش مناسب در روزهای منتهی به سفر، در طول سفر و برای بازگشت به خانه بهره مند شوید.
 
جت لگ چیست؟
جت لگ یک وضعیت مرتبط با ریتم شبانه روزی است که با سفر سریع به منطقه زمانی متفاوت ایجاد می شود. در حالی که سفر در یک یا دو منطقه زمانی می‌تواند مختل شود، اثرات سفرهای کوتاه‌تر معمولاً خفیف است و می‌توان با حداقل تلاش بر آن غلبه کرد. از سه منطقه زمانی یا بیشتر عبور کنید و احتمال مقابله با علائم رایج جت لگ به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.
علائم رایج جت لگ شامل مشکل افتادن و به خواب ماندن، خواب آلودگی در طول روز، کاهش عملکرد ذهنی و فیزیکی، شرایط گوارشی و ضعف عمومی است. مشاور جت لگ خطر (خفیف، متوسط، قابل توجه یا شدید) تجربه علائم را بر اساس تعداد مناطق زمانی عبور کرده و جهت سفر پیش بینی می کند.
 
ریتم های شبانه روزی
ساعت درونی بدن شما از یک الگوی ریتم شبانه روزی پیروی می کند، یک چرخه شخصی از تغییرات فیزیکی، ذهنی و رفتاری که در طول یک دوره تقریباً 24 ساعته رخ می دهد. هسته سوپراکیاسماتیک هیپوتالاموس، ضربان ساز شبانه روزی اصلی است. ریتم های شبانه روزی ایجاد می کند که بر فعالیت تقریباً در هر سلول، بافت و اندام بدن شما تأثیر می گذارد. نور و تاریکی محیطی به هدایت و تنظیم ریتم طبیعی شما کمک می کند. فعالیت بدنی، زمان‌بندی وعده‌های غذایی و برنامه‌های روزانه به‌عنوان یادآوری‌های تکمیلی عمل می‌کنند تا به شما کمک کنند تا شما را در یک راستا نگه دارید. اصلاح عمدی زمان‌بندی این عناصر مسیری را برای به حداقل رساندن علائم جت لگ و بهینه‌سازی انتقال، در صورت نیاز، به زمان محلی ایجاد می‌کند.
ریتم شبانه روزی منظم شما از تاریخچه خواب شما تشخیص داده می شود. مشاور جت لگ بازخوردی را بر اساس هم ترازی یا عدم همسویی بین ساعت بدن و زمان‌های عادی بیداری در منطقه زمانی فعلی شما ارائه می‌کند. شما همچنین می توانید ساعت بدن خود را در حالی که به زمان محلی تغییر می دهد، پیگیری کنید. هنگامی که به طور کامل با زمان محلی تراز شدید، وضعیت شما به «مطابق» به‌روزرسانی می‌شود.
 
استراتژی های کاهش جت لگ و تنظیم بهینه
مدت اقامت شما در یک مکان جدید بر این موضوع تأثیر می‌گذارد که آیا باید ساعت داخلی خود را با زمان محلی در اولویت قرار دهید یا صرفاً برای به حداقل رساندن اثرات جت لگ تلاش کنید. فعالیت فعال برای تغییر ساعت داخلی فقط برای سفرهایی توصیه می شود که انتظار می رود بیش از 72 ساعت طول بکشد.
 
نور طلبی و اجتناب از نور
قرار گرفتن هدفمند در معرض نور روشن، موثرترین استراتژی برای تغییر ساعت داخلی است. نوری که در طول یک چرخه عادی روز و شب وارد چشم شما می شود، هماهنگ کننده ریتم شبانه روزی اولیه است. نور خورشید تأثیر قدرتمندی بر بدن شما دارد و به طور کلی ترجیح داده می شود اما همیشه در دسترس نیست. اگر خورشید نمی تابد، می توانید با استفاده از یک لامپ نوردرمانی از مزایای مشابهی بهره مند شوید. روشن نگه داشتن چراغ های اتاق و تنظیم صفحه نمایش تلفن و لپ تاپ روی روشنایی کامل نیز می تواند کمک کننده باشد.
اجتناب از نور در زمان های خاص نیز می تواند موثر باشد. هنگامی که اجتناب از نور توصیه می شود، سعی کنید چراغ های داخل خانه را خاموش نگه دارید، از صفحه نمایش دستگاه های الکترونیکی خودداری کنید و اگر در طول روز مجبورید در خارج از منزل باشید از عینک آفتابی استفاده کنید. استفاده از ماسک چشم هنگام خواب را در نظر بگیرید، به خصوص اگر هنگام رفتن به رختخواب، خورشید هنوز طلوع می کند.
 
برنامه خواب
در حالت ایده‌آل، می‌خواهید برنامه خواب خود را در سریع‌ترین زمان ممکن با زمان محلی مطابقت دهید، به خصوص اگر در تلاش هستید ساعت داخلی خود را به زمان محلی تغییر دهید. تنظیمات کوچک در برنامه خواب شما قبل از پرواز می تواند به شما در تطبیق زمان های عادی خواب و بیداری در مقصدتان کمک کند. خواب خوب به ویژه قبل از سفر مهم است زیرا خستگی بسیاری از علائم مرتبط با جت لگ را تشدید می کند.
 
فعالیت بدنی و ورزش
فعالیت بدنی و ورزش با تقویت این پیام که زمان بیداری و هوشیاری است، بر ریتم شبانه روزی شما تأثیر می گذارد. ورزش در عصر می تواند به شما کمک کند مدت بیشتری بیدار بمانید، در حالی که ورزش صبحگاهی روند بیداری شما را تقویت می کند. فعالیت عمومی در طول روز می تواند شما را پرانرژی نگه دارد، علائم جت لگ را با کاهش خواب آلودگی و کمک به خواب بهتر در شب کاهش دهد. هر نوع ورزش می‌تواند مفید باشد، اما انجام فعالیت‌هایی در فضای باز، زمانی که قرار گرفتن در معرض نور نیز توصیه می‌شود، ترکیبی بسیار قدرتمند است.
 
سفر به شرق در مقابل سفر به غرب
سفر به غرب به روز شما زمان می‌افزاید و زمان بین زمانی که به طور معمول از خواب بیدار می‌شوید و زمان خواب عادی در مکان جدیدتان را افزایش می‌دهد. به شرق بروید و این وضعیت معکوس می شود. مردم محلی در جایی به رختخواب می روند که ممکن است برای شما مانند نیمه های بعد از ظهر باشد. مشاور جت لگ تفاوت‌های بین سفر به شرق و غرب را هنگام ارزیابی پتانسیل تجربه جت لگ و نرخ‌های سازگاری معمولی در نظر می‌گیرد.
مسافران باتجربه اغلب متوجه می شوند که رفتن به غرب به طور معمول کمتر از سفر به شرق اختلال ایجاد می کند. علم توضیح جالبی دارد. سرعت همگام شدن ساعت بدن شما با زمان محلی تحت تأثیر یک واقعیت عجیب در مورد ریتم شبانه روزی است. 24 ساعت در روز وجود دارد، اما یک ریتم معمولی شبانه روزی کمی طولانی تر است. بدن شما از سرنخ‌هایی از محیطتان استفاده می‌کند - مانند نور/تاریکی و برنامه روزانه - تا شما را در یک روز 24 ساعته نگه دارد. برای ساعت بدن شما ساده تر است که روز شما را طولانی کند تا کوتاه کردن آن.
در نتیجه، ساعت داخلی شما هنگام حرکت به سمت غرب سریعتر و در هنگام سفر به شرق کندتر تنظیم می شود.
به عنوان مثال، شانس تجربه جت لگ در سفر از لس آنجلس به لندن زیاد است، زیرا لندن هشت منطقه زمانی جلوتر از لس آنجلس است. یک ساکن لس آنجلس که به لندن سفر می کند معمولاً می تواند انتظار داشته باشد که کمی بیشتر از یک هفته طول بکشد تا ساعت بدن آنها به طور کامل با بیگ بن هماهنگ شود. با این حال، پس از انطباق کامل به زمان لندن، تأثیر سفر برگشت ممکن است تا 5 روز دیگر از بین برود.
در حالی که نمی توان به طور کامل از اثرات جت لگ اجتناب کرد، پیروی از توصیه های مشاور جت لگ برای مدیریت صحیح نور، خواب و ورزش می تواند تا حد زیادی به افزایش لذت و بهره وری از سفر بعدی شما کمک کند.
این قابلیت در آپدیت جدید ساعت های گارمین Fenix 7 / Epix 2/ MARQ 2/ Enduro 2 موجود شده و به زودی به ساعت گارمین سری Instinct 2 نیز اضافه می شود.


برای مشاوره و خرید محصولات گارمین با شماره تلفن 88880034-021 شرکت اطلس رهنگار آریا تماس حاصل فرمایید.
ویژگی_های_ساعت_گارمینساعت_گارمیننمایندگی_گارمینستاعت_ورزشی_گارمینساعت_هوشمند_گارمینقیمت_ساعت_گارمینقابلیت_جدید_ساعت_گارمین

دیدگاه

ثبت دیدگاه

نمایندگی ساعت گارمین در ایران