اطلاعات تماس

  آدرس:  تهران، خیابان گاندی ، کوچه 5 ، پلاک 5 ، واحد 2 - شرکت اطلس ره نگار آریا

  واحد فروش:  09102087500  09102087600   88880034-021

  ایمیل:  info@gpsrahnegar.com

  ساعات کاری:  شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9-17 پنجشنبه از ساعت 9-12

تگ ها

آشنایی با طول عمر باطری ساعت گارمین

ساعت‌های گارمین برای بسیاری از افراد یک همراه قابل اعتماد بشمار می‌آید، اما مانند دیگر گجت‌های هوشمند دارای تکنولوژی، باطری‌های آن‌ها عمر بخصوصی دارند. در این مطلب نگاهی دقیق‌تر به طولعمر معمول باطری، نگرانی‌های رایج و نکاتی برای دوام هر چه بیشتر باطری در ساعت گارمین خود خواهیم داشت.

باطری‌های لیتیومی چیست و چگونه کار می‌کنند؟

درون ساعت گارمین شما یک باتری لیتیوم - یون یا لیتیوم - پلیمر قرار دارد. این همان چیزی است که باعث می‌شود دستگاه شما بدون اتصال مستقیم به منبع برق کار کند. این نوع باطری منبع انرژی قابل شارژ است که دو الکترود و یک الکترولیت دارد. از طریق فرآیند حرکت لیتیوم - یونبین الکترودها، باطری انرژی ذخیره و آزاد می‌کند که به دلیل چرخه‌های شارژ / دشارژ مکرر به مرور زمان انرژی آن کاهش می یابد.

در حالی که ساعت‌های گارمین مجموعه‌ای از قابلیت‌ها را ارائه می‌دهند، اما مصرف باطری همچنان بخش اجتناب ناپذیری از تجربه کاربری است. بسیاری از کاربران خود را بر سر دوراهی می‌بینند که طول عمرو مصرف دستگاه آن ها رو به کاهش است و این سوال را مطرح می کنند که وقتی باطری شروع به تحلیل رفتن می‌کند چه باید کرد.


موضع گارمین در این مورد

گارمین این حقیقت را انکارنمی‌کند که باطری‌های قابل شارژ به طور طبیعی بخشی از ظرفیت خود را در طول مدت زمان استفاده طولانی از دست می‌دهند. شرکت گارمین تخمین می‌زند که در شرایط کاری عادی، این باطری‌ها باید پس از چند سال استفاده مکرر، حدود ۸۰ درصد از ظرفیت اصلی خود راهمچنان حفظ کنند. همچنین گارمین بیان داردکه عواملی مانند قرار گرفتن در معرض دمای شدید و نگهداری طولانی مدت نامناسب می‌تواند این زوال باطری را تسریع بخشد. بیشتر ساعت‌های گارمین باطری‌های قابل تعویض به کاربر ارائه نمی‌دهند که عمدتا برای حفظ آب بندی مقاوم دستگاه در برابر آب است. این موضوع که باطری گجت‌های هوشمند هر برندی تا عمر دستگاه کار می‌کند تنها یک دروغ تبلیغاتی است و گارمین هم به عینه این موضوع را بیان دارد. باطری‌های تلفن همراه معمولا ۲ سال دوام می‌آورند و آنچه درون اسمارت فون شما قرار دارد تفاوتی با ساعت و گجت‌های هوشمند جانبی ندارد.


تجربه‌های متفاوت کاربران ساعت گارمین

در حالی که  گارمین راهکارهایی را برای بالا بردن بهره‌بری باطری‌های خود ارائه می‌دهد، بسیاری از کاربران نیز تجربه‌های شخصی و عملی خود را برای حفظ بیشتر سلامت باطری در فواصل طولانی در اختیار قرار داده‌اند. برخی این کاربران به قابلیت "تاکتیک تنظیم مجدد" اشاره دارند. این کار شامل تخلیه کامل باطری ساعت گارمین و سپس شارژ مجدد آن تا ۱۰۰ درصد است. این روش می‌تواند معیارهای سلامت داخلی باطری را آداپته کند و در بیشتر اوقات منجر به بهبود عمر باطری ساعت گارمین می‌شود.

در سوی دیگر طیف، کاربرانی که بعد از مدت‌ها کار با ساعت گارمین از کاربرد باطری‌های خود به شدت ناراضی هستند، با سرویس مشتریان گارمین (اطلس ره‌نگار آریا) تماس گرفته و درخواست تعویض باطری ساعت خود را دارند. یا برخی افراد به سراغ خدمات تعمیر شخص ثالث یا حتی تعمیر DIY می‌روند که این کار گزینه پرخطری برای ساعت گارمین بحساب می‌آید. زیرا ممکن است هر گونه گارانتی شرکتی را باطل کرده و به طور بالقوه مقاومت ساعت دربرابر آب را به خطر بیندازد.

تجربه کسانی که ساعت‌ گارمین آن‌ها هنوز تحت گارانتی هستند، متفاوت است. نماینده رسمی ساعت و جی‌پی‌‌اس گارمین در ایران (شرکت اطلس ره‌نگار آریا) در مدت زمان گارانتی دستگاه در صورت خرابی دستگاه آن‌را با یک ساعت نو جایگزین می‌کند.

در سوی دیگر کاربران حرفه‌ای ساعت‌های گارمین انجام بررسی‌های دوره ای باطری و اطلاع هرگونه بی‌نظمی یا تخلیه سریع را توصیه می‌کنند. این اطلاعات را در اختیار شرکت اطلس ره‌نگار قرار می‌دهند تا بهترین پشتیبانی از سمت کارشناسان فنی ما صورت بگیرد.  با توجه به این تجربه‌های متنوع، واضح است که هیچراه حل ثابتی برای حل همه مشکلات باطری توسط کاربر وجود ندارد. کاربران در حال ترسیم دوره‌های متعدد مدیریت باطری گارمین هستند. این موضوع از تلاش‌های تنظیم مجدد ومذاکرات خدمات مشتری تا راه حل‌های تعمیرکاران را شامل می‌شود.

چگونه عمر باطری خود را افزایش دهیم؟

طبق گزارشات کاربران، خرابی‌های مکرر و مشکلات عدیده از باطری ساعت گارمین خوشبختانه در آمار نیست اما توجه به چندفاکتور کلیدی را برای نگهداری و بالا بردن عمر باطری ساعت گارمین ضروری است. اگردستگاه شما برای مدت طولانی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، طبق توصیه‌های کارشناسان فنی گارمین آن را تا حد (۳۰ تا ۵۰ درصد)  شارژ نگه دارید. همچنین مهم است که آن را در یک مکان خنک و خشک نگه دارید و در صورت عدم استفاده آن را خاموش کنید. علاوه بر این، بهتر است از دماهای شدید و دوره‌های طولانی شارژ یا دشارژ کامل اجتناب شود، چرا که این شرایط باعث تسریع در تخریب  عملکرد باطری می‌شوند.

باطری ساعت‌های گارمین هم چه بخواهیم و چه نخواهیم، طول عمر مشخصی دارند. با این حال با کمی برنامه ریزی و توجه می‌توانید عمر باطری ساعت خود را افزایش دهید و از همراهی تکنولوژیکی خود نهایت استفاده را ببرید. طول عمر باطری ساعت گارمین شما ممکن است نامحدود نباشد، اما رویکردشما در مدیریت باطری می‌تواند به معنای تفاوت بین سال‌ها خدمات قابل اتکا و هوشمند را بسازد.

شرکت اطلس ره نگار آریا وارد کننده ساعت‌های گارمین با یک سال گارانتی تعویض بی قید و شرط و 3 سال خدمات پشتیبانی این اطمینان را به شما مشتریان گارمین خواهد داد که هوشمندانه خرید کنید.

در جدول زیر عمر باطری‌ برخی از ساعت‌های گارمین را مشاهده خواهید کرد: 

مدل ساعت گارمین

عمر باطری در حالت هوشمند

Approach® S12

10 weeks

Approach® S20

8 weeks

Approach® S42

10 days

Approach® S62

14 days

D2™ Air X10

7 days

D2™ Mach 1

11 days (4 days always-on)

Descent™ G1

21 days

Descent™ G1 Solar

21 days / 4 months with Solar

Descent™ Mk2

16 days

Descent™ Mk2i

16 days

Descent™ Mk2S

7 days

Enduro™

50 / 65 days with Solar

Enduro 2™

34 days / 46 days with Solar

epix™ (Gen 2)

16 days (6 days always-on)

fenix® 6

14 days

fenix® 6 Pro / Sapphire

14 days

fenix® 6 Pro Solar

14 days / 16 days with Solar

fenix® 6S

9 days

fenix® 6S Pro / Sapphire

9 days

fenix® 6S Pro Solar

9 days / 10.5 days with Solar

fenix® 6X

21 days

fenix® 6X Pro / Sapphire

21 days

fenix® 6X Pro Solar

21 days / 24 days with Solar

fenix® 7

18 days

fenix® 7 Sapphire Solar

18 days / 22 days with Solar

fenix® 7 Solar

18 days / 22 days with Solar

fenix® 7S

11 days

fenix® 7S Sapphire Solar

11 days / 14 days with Solar

fenix® 7S Solar

11 days / 14 days with Solar

fenix® 7X Sapphire Solar

28 days / 37 days with Solar

fenix® 7X Solar

28 days / 37 days with Solar

Forerunner® 245

7 days

Forerunner® 245 Music

7 days

Forerunner® 255

14 days

Forerunner® 255 Music

14 days

Forerunner® 255S

12 days

Forerunner® 255S Music

12 days

Forerunner® 55

14 days

Forerunner® 745

7 days

Forerunner® 945

14 days

Forerunner® 945 LTE

14 days

Forerunner® 955

15 days

Forerunner® 955 Solar

15 days / 20 days with Solar

Garmin Swim™ 2

7 days

Instinct® 2

28 days

Instinct® 2 Solar

28 days / Unlimited with Solar

Instinct® 2S

21 days

Instinct® 2S Solar

21 days / 51 days with Solar

Legacy Hero – Captain Marvel

7 days

Legacy Hero – First Avenger

8 days

Legacy Saga – Darth Vader™

8 days

Legacy Saga – Rey™

7 days

Lily™

5 days

MARQ® Collection

12 days

quatix® 7

18 days

quatix® 7 Sapphire

16 days (6 days always-on)

quatix® 7X Solar

28 days / 37 days with Solar

tactix® 7

28 days

tactix® 7 Pro

28 days / 37 days with Solar

tactix® 7 Pro Ballistics

28 days / 37 days with Solar

Venu® 2

11 days

Venu® 2 Plus

9 days

Venu® 2S

10 days

Venu® Sq 2

11 days

Venu® Sq

6 days

Venu® Sq Music

6 days

vívoactive® 4

8 days

vívoactive ® 4S

7 days

vívofit® 4

1+ year

vívofit® jr. 3

1 year

vívomove® 3

5 days

vívomove® 3S

5 days

vívomove® Luxe

5 days

vívomove® Sport

5 days

vívomove® Style

5 days

vívosmart® 4

7 days

vívosmart® 5

7 days


قیمت_ساعت_گارمینخرید_ساعت_گارمینبهترین_باطری_ساعت_گارمینمربی_گارمینباطری_ساعت_گارمینطول_عمر_باطری_گارمینگارانتی_گارمینقیمت_ساعت_گارمینخرید_ساعت_گارمینساعت_گارمینباطری_لیتیومی_ساعت_گارمینقیمت_ساعت_گارمینمربی_گارمینخرید_ساعت_گارمینگارمینگارمینبهترین_ساعت_گارمینتمرین_با_گارمینبرنامه_ورزشی_گارمینمقایسه_باطری_گارمینتمرین_با_گارمینساعت_گارمینورزش_با_ساعت_گارمینبرنامه_ورزشی_گارمینورزش_با_ساعت_گارمینساعت_گارمینشارژ_باطری_ساعت_گارمین

دیدگاه

ثبت دیدگاه

نمایندگی ساعت گارمین در ایران