اطلاعات تماس

  آدرس:  تهران، خیابان گاندی ، کوچه 5 ، پلاک 5 ، واحد 2 - شرکت اطلس ره نگار آریا

  واحد فروش:  09102087500  09102087600   88880034-021

  ایمیل:  info@gpsrahnegar.com

  ساعات کاری:  شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9-17 پنجشنبه از ساعت 9-12

تگ ها

HRV در ساعت های هوشمند گارمین چیست؟

به عنوان یک علاقه‌مند به ورزش، ساعت‌های هوشمند داده‌های زیادی را برای تمرین بهینه در اختیار شما قرار می‌دهند: مسافت، سرعت، ضربان قلب و غیره. ما می دانیم که برای یک جلسه اینتروال چه تغییراتی باید انجام دهیم، چه زمانی سرعت را کم کنیم، چه تمرینات تنفسی برای کاهش استرس انجام دهیم. اما، چه چیزی می توانیم برای اندازه گیری ریکاوری پس از یک عملکرد ورزشی استفاده کنیم؟ عملکرد باتری بدن و نمره خواب عناصر ضروری هستند که به شما این امکان را می دهند که قبل از تمرین، سطح انرژی خود را پیش بینی کنید و تمرین خود را مطابق با آن تطبیق دهید. بعد از تمرین چطور؟ تغییرپذیری ضربان قلب (HRV) می‌تواند پاسخ فیزیولوژیکی بدن شما به ورزش را اندازه‌گیری کند و بنابراین متحد ایده‌آل ورزشکار پس از تمرین است. HRV به طور خاص به شما امکان می دهد تا یک معیار مشخص از وضعیت بدن شما پس از تمرین به شما ارائه دهد، بدانید که آیا کاملاً بهبود یافته است و آیا برای تمرین بعدی آماده است یا خیر.

HRV ، دقیقا چیست؟
تغییرپذیری ضربان قلب (HRV) معیاری از سیستم عصبی خودمختار است که با تغییرات بین دو ضربان قلب مطابقت دارد. زیرا در واقع اگر ضربان قلب شما 60 ضربه در دقیقه باشد، قلب شما دقیقاً یک بار در ثانیه نمی‌زند! بنابراین دو ضربان ممکن است 0.9 ثانیه از هم فاصله داشته باشند، سپس دو ضربه دیگر با 1.1 ثانیه فاصله داشته باشند. بنابراین فاصله بین 2 ضربه در میلی ثانیه محاسبه و اندازه گیری می شود.

HRV آشکارا با ضربان قلب مرتبط است، اما نه تنها این. این سیستم عصبی است که مسئول - و به طور خاص سیستم عصبی خودمختار - است که عملکردهای غیرارادی بدن مانند تنفس و هضم را هدایت می کند. سیستم عصبی خودمختار به دو دسته سیستم عصبی سمپاتیک و سیستم عصبی پاراسمپاتیک تقسیم می شود. اولی بدن را برای موقعیت‌های جنگ یا پرواز آماده می‌کند که نیاز به قدرت و ادراک بالا دارد. دوم، سیستم عصبی پاراسمپاتیک، اثر آرام بخشی بر بدن دارد و باعث می شود ضربان قلب و تنفس به حالت عادی بازگردد و متابولیسم کاهش یابد.

HRV از این دو سیستم حاصل می شود که سیگنال هایی را به طور همزمان به قلب می فرستند. اگر سیستم عصبی خودمختار شما متعادل باشد، دائماً قلب شما را تحریک می کند که از طریق سیستم پاراسمپاتیک کندتر و از طریق سیستم سمپاتیک تندتر بزند. بنابراین این باعث تغییرات در ضربان قلب شما می شود: این تغییر ضربان قلب است.

خود را در دراز مدت مقایسه کنید
HRV یک عنصر اندازه گیری ظریف است. در طول روز، از روزی به روز دیگر و از فردی به فرد دیگر، به شدت نوسان دارد. "بر اساس تجربه، مردم اغلب می پرسند که HRV آنها چگونه باید باشد، چگونه آنها را با میانگین عمومی مقایسه می کنند. اما این شکاف حتی در یک میانگین مشخص قابل توجه است: 50 درصد از افراد 25 ساله دارای میانگین HRV بین 55 تا 100 میلی ثانیه در صبح هستند. وارد ونده کپل، کارشناس ورزش در آزمایشگاه انرژی گزارش می دهد.

اگر توجه داشته باشیم که افراد جوان تمایل دارند HRV بالاتری نسبت به افراد مسن داشته باشند، و مردان اغلب نسبت به زنان دارای HRV بالاتری هستند، بنابراین تعیین یک نمره «متوسط» برای دستیابی به یک تغییر خوب در ضربان قلب دشوار است، زیرا بین افراد بسیار متفاوت است با توجه به توصیه های متخصص ما، به جای مقایسه تغییرات ضربان قلب خود با دیگران، بهتر است داده های HRV خود را در دراز مدت ردیابی و مقایسه کنید. اگر اقداماتی را برای بهبود سلامت و تناسب اندام خود انجام دهید، باید به سرعت شاهد افزایش تدریجی تغییرات ضربان قلب خود باشید.

HRV، بهترین شاخص ورزشکار
"این یک ابزار اندازه گیری است که به عنوان یکی از بهترین شاخص های آمادگی جسمانی و توانایی بدن برای عملکرد شناخته شده است. » نظرات وارد ونده کپل، کارشناس ورزش در آزمایشگاه انرژی.

با ردیابی HRV خود، که در ساعت هوشمند گارمین شما نشان داده شده است، می توانید بدانید که بدن خود پس از تمرین چقدر خوب در حال ریکاوری است. اگر HRV شما پایین است، ممکن است نشانه آن باشد که بدن شما قبل از تمرین بعدی به استراحت یا زمان ریکاوری بیشتری نیاز دارد. از سوی دیگر، اگر HRV شما بالا باشد، این ممکن است نشان دهنده آمادگی بدن شما برای اجرای با شدت بالا باشد. به طور کلی، هر چه این دو سیستم (پاراسمپاتیک و سمپاتیک) متعادل‌تر باشند، فضای بیشتری برای تصاحب سمپاتیک وجود دارد، به همین دلیل است که HRV بالا به این معنی است که شما آمادگی و آمادگی لازم برای انجام کار را دارید. » ادامه می دهد وارد Vande Capelle، از آزمایشگاه انرژی.

علاوه بر این، نظارت بر HRV می تواند به شما کمک کند خواب، سطح استرس خود را درک کنید و به شما در شناسایی اولین علائم بیماری کمک کند. نمره خواب و باتری بدن شما اولین عناصر ضروری هستند که سطح انرژی شما را هنگام بلند شدن نشان می دهند، بنابراین می توانید با شدت بیشتری به روز پیش روی خود حمله کنید. اما باید بدانید که خواب نامناسب و سطح استرس بالا نیز می تواند تأثیر منفی بر HRV شما داشته باشد که به نوبه خود می تواند بر عملکرد تمرینی شما تأثیر بگذارد و خطر آسیب را افزایش دهد. با ردیابی و مقایسه HRV خود، می توانید عادات خود را تطبیق دهید و اقدامات اولیه را انجام دهید تا مطمئن شوید که به اندازه کافی استراحت می کنید و استرس را مدیریت می کنید.

چگونه HRV خود را بهبود دهیم؟
بسیاری از چیزها بر تغییرات ضربان قلب تأثیر می گذارد. مانند عوامل فیزیولوژیکی، سبک زندگی و تمرینات شما. Ward Vande Capelle متخصص ما از آزمایشگاه انرژی نکاتی را برای ورزشکاران برای بهبود HRV خود گردآوری کرده است، از جمله:

  • از مصرف الکل اجتناب کنید و قبل از خواب آب بنوشید.
  • خوب غذا بخورید: آخرین وعده غذایی خود را زود قبل از رفتن به رختخواب بخورید. و به جای غنی از کربوهیدرات یا چربی، یک وعده غذایی غنی از پروتئین را انتخاب کنید.
  • به اندازه کافی هیدراته بمانید، به خصوص در تابستان.
  • قبل از رفتن به رختخواب استراحت کنید (از نمایشگرها دوری کنید). برای انجام این کار، آخرین ساعت قبل از رفتن به رختخواب مدیتیشن یا مطالعه کنید.
  • خوب بخوابید و مهمتر از همه از نظر زمان خواب و بیدار شدن منظم باشید. این به تنظیم ریتم شبانه روزی شما کمک می کند.
  • تمرین: از تمرین بعد از ساعت 8 شب خودداری کنید. به بدن و HRV خود گوش دهید تا به آن زمان بدهید تا بعد از تمرین به درستی ریکاوری کند.
  • نوع ورزش: تمرینات خود را با HRV خود تطبیق دهید و برای بلندمدت هدف گذاری کنید. بلافاصله بعد از تمرین، HRV به دلیل استرس ایجاد شده کاهش می یابد، اما به طور کلی بهبود می یابد و بالاتر می رود. اگر مرتب تمرین کنید افزایش می یابد.
بار تمرین و زمان ریکاوری
ساعت‌های هوشمند گارمین ویژگی‌هایی مانند بار تمرینی و زمان ریکاوری را ارائه می‌کنند که HRV شما و سایر عوامل مانند خواب و استرس را در نظر می‌گیرند تا توصیه‌های شخصی‌سازی شده برای تمریناتتان را به شما ارائه دهند. به عنوان مثال، اگر HRV شما پایین است، ساعت شما ممکن است تمرین سبکتر یا یک روز استراحت را توصیه کند تا به بدن شما اجازه ریکاوری بدهد. برعکس، اگر HRV شما بالا باشد، ساعت شما ممکن است تمرین شدیدتری را برای استفاده از آمادگی بدن برای عملکرد پیشنهاد دهد. گنجاندن نظارت بر HRV در برنامه تمرینی شما می تواند اطلاعات ارزشمندی در مورد آماده سازی بدن برای ورزش و ریکاوری در اختیار شما قرار دهد. با استفاده از ساعت هوشمند گارمین برای ردیابی HRV خود، می توانید برنامه تمرینی خود را بر اساس نیازهای خاص بدن خود تنظیم کنید. چه یک ورزشکار باتجربه باشید و چه تازه سفر تناسب اندام خود را آغاز کرده اید، ردیابی HRV می تواند به شما کمک کند تا به طور موثرتری به اهداف خود برسید.

برای مشاوره و خرید محصولات گارمین با شماره تلفن 88880034-021 شرکت اطلس رهنگار آریا ( نمایندگی گارمین ) تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه

ثبت دیدگاه

نمایندگی ساعت گارمین در ایران