اطلاعات تماس

  آدرس:  تهران، خیابان گاندی ، کوچه 5 ، پلاک 5 ، واحد 2 - شرکت اطلس ره نگار آریا

  واحد فروش:  09102087500  09102087600   88880034-021

  ایمیل:  info@gpsrahnegar.com

  ساعات کاری:  شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9-17 پنجشنبه از ساعت 9-12

تگ ها

صفحه نمایش ساعت گارمین فنیکس 8 امولد خواهد بود یا MIP

صفحه نمایش ساعت گارمین فنیکس 8 امولد خواهد بود یا MIP

سری ساعت‌های فنیکس گارمین ​​به دلیل استحکام، عمر باتری چشمگیر و نمایشگرهای خوانا در نور مستقیم خورشید مشهور است. با این حال، همانطور که ما در انتظار عرضه ساعت گارمین فنیکس 8 هستیم، یک سوال مطرح می‌شود: آیا گارمین در این مدل ساعت خود از فناوری صفحه نمایش MIP استفاده خواهد کرد یا نمایشگرهای پر جنب و جوش امولد AMOLED.

تا به حال هیچ اطلاعاتی موثقی در مورد مشخصات ساعت گارمین فنیکس 8 از گارمین درج پیدا نکرده و تمام اطلاعات به دست آمده تا کنون همه با حدس و گمان و نظریه‌های کارشناسان این حوزه رقم خورده است.

فناوری MIP در مقابل AMOLED

اجازه دهید به طور خلاصه در مورد فناوری MIP و امولد در صفحه نمایش‌های هوشمند صحبت کنیم تا درک واضحی از تفاوت‌های آن‌ها داشته باشیم.

نمایشگرهای MIP به مصرف انرژی بسیار کم و خوانایی عالی در زیر نور شدید خورشید شناخته می‌شوند و برای ساعت‌های ورزشی در فضای باز مناسب هستند. سری فنیکس گارمین ​​از این فناوری مانند در بسیاری از سری‌های ساعت‌های خود مانند فوررانر استفاده می‌کند و عملکرد و کارایی باتری را برای فعالیت‌های طولانی و سخت در فضای باز ضروری می‌داند.

از سوی دیگر، ساعت گارمین اپیکس 2 از نمایشگرهای AMOLED استفاده می‌کند. این نوع نمایشگر در عین جذابیت بصری، انرژی بیشتری صرف می‌کند، که می‌تواند برای کاربرانی که به عمر باتری طولانی‌تر در طول استفاده گسترده در فضای باز نیاز دارند، جایگزینی مناسب باشد. با توجه به این تمایز واضح، گارمین به طور موثری پیشنهادات خود را برای پاسخگویی به ترجیحات مختلف کاربر تقسیم بندی کرده. MIP برای استقامت و عملکرد، و AMOLED برای کیفیت و پر جنب و جوشی.

با توجه به این مورد که گارمین در سری ساعت‌های فنیکس خود از فناوری صفحه نمایش MIP استفاده می‌کند، انگیزه کمی برای برای تغییر آن ​​از MIP به AMOLED وجود دارد. کاربران سری فنیکس گارمین ​​معمولاً عمر باتری و دید در شرایط نوری مختلف را به رنگ‌بندی پر نشاط نمایشگر ترجیح می‌دهند. بنابراین، گنجاندن صفحه نمایش امولد در سری فنیکس ​​با توجه به آنکه سری اپیکس گارمین هم از این فناوری را دارد منطقی نیست و ارزش متمایز کننده هر سری ساعت گارمین را به ممکن است تحت تاثیر قرار دهد.

علاوه بر این، با توجه به تکثر جامعه علاقه‌مندان کاربران سری فنیکس، ترجیح زیادی برای حفظ نمایشگرهای MIP وجود دارد. هر گونه تغییر به سمت فناوری صفحه نمایش امولد AMOLED در سری فنیکس ​​نه تنها به بهبودهای زیبایی شناختی نیاز دارد، بلکه باید به این موضوع نیز می‌پردازد که چگونه می‌تواند تجربه کاربر را بدون به خطر انداختن قابلیت‌های استقامتی اساسی ساعت بهبود بخشد.


اما غافلگیری همیشه ممکن است رخ دهد. برای یادآوری، وجه تمایز بین سری ساعت گارمین ویواکتیو و ونو در نوع نمایشگر آن‌ها بود. تا اینکه سال گذشته گارمین سری ویوواکتیو را با عرضه ساعت گارمین ویوو اکتیو 5 به  نمایشگر امولد AMOLED تغییر داد. پس زیاد هم دور از انتظار نیست در آینده ببینیم گارمین ساعت فنیکس 8 خود را با فناوری صفحه نمایش امولد به بازار عرضه کند.

اگر تغییری در صفحه نمایش فنیکس 8 ​​اتفاق بیفتد، احساس ما اینست که امکان دارد گارمین آنرا با خط تولید اپیکس خود ادغام کند. و اگر این اتفاق بیفتد ساعت گارمین سری اندرو را به عنوان گزینه‌ای برای حفظ صفحه نمایش MIP انتخاب می‌شود. بنابراین انتظار ما اینست که حداقل یک مدل از صفحه نمایشگر MIP در ساعت‌های گارمین وجود داشته باشد.

البته همانطور که قبلا هم گفتیم همه اینها حدس و گمان است. گارمین هنوز به طور رسمی در مورد ساعت فنیکس 8 چیزی نگفته، اگرچه انتظار می‌رود که در اواخر سال جاری یا اوایل سال 2025 معرفی و وارد بازار شود. با توجه به زمان انتشار احتمالی، احتمال اینکه ساعت گارمین فنیکس 8 ​​دارای صفحه نمایش امولد باشد بسیار کم به نظر می‌رسد.

منتظر اخبارهای جدید ما در باره این ساعت گارمین باشید. در ماه‌های آینده، اولین افشاگری‌های رسمی در مورد ساعت Fenix ​​8 از سمت گارمین به احتمال زیاد آغاز می‌شود و اطلس ره‌نگار آریا به عنوان وارد کننده رسمی محصولات گارمین در ایران مطمئناً در مورد این افشاگری‌ها گزارش‌ها و مقالات کاربردی تهیه خواهد کرد.

مشخصات_ساعت_گارمین_فنیکس8نمایشگر_AMOLED_ساعت_گارمینساعت_جدید_گارمینگارمینساعت_فنیکس8_گارمینساعت_گارمیننمایشگر_MIP_ساعت_گارمینقیمت_ساعت_گارمینخرید_ساعت_گارمینساعت_گارمین_اپیکس_2صفحه_نمایش_ساعت_فنیکس8-گارمین

دیدگاه

ثبت دیدگاه

نمایندگی ساعت گارمین در ایران