اطلاعات تماس

  آدرس:  تهران، خیابان گاندی ، کوچه 5 ، پلاک 5 ، واحد 2 - شرکت اطلس ره نگار آریا

  واحد فروش:   09128841470   09102087500    88880034-021

  ایمیل:  info@gpsrahnegar.com

  ساعات کاری:  شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9-17 پنجشنبه از ساعت 9-12

تگ ها

ارزیابی آمادگی ذهنی و فیزیکی با HRV: مطالعه ای با استفاده از ساعت های گارمین

تغییرپذیری ضربان قلب (HRV)، یکی از معیارهای مهم مورد استفاده در فناوری پوشیدنی، اطلاعاتی در مورد وضعیت فیزیولوژیکی بدن ارائه می دهد. یک مطالعه جدید با استفاده از ساعت‌های گارمین نشان داد که این نوع خوانش‌ها چقدر در ارزیابی آمادگی ذهنی و فیزیکی ما دقیق هستند. معلوم است که یک کیسه مخلوط است.
با ظهور ساعت‌های هوشمند و سایر فناوری‌های پوشیدنی، اندازه‌گیری خودکار طیف وسیعی از نشانگرهای روان‌شناسی، مانند داده‌های ضربان قلب و شتاب‌سنج، برای ارائه بازخورد شخصی، کاربرد گسترده‌ای پیدا کرده است. بسیاری از ما در واقع به معتادان معیارهای حیاتی تبدیل شده ایم!
HRV، به ویژه، محبوب شده است. امروزه، بسیاری از ساعت‌های هوشمند مجهز به حسگرهایی هستند که چنین قرائتی را بیرون می‌دهند. آنها می توانند تغییرات HRV را بررسی کنند و به کاربران ارزیابی وضعیت فیزیولوژیکی خود را ارائه دهند. داده‌ها را می‌توان برای مواردی مانند ردیابی الگوهای خواب، کنترل سطح استرس و تعیین میزان تأثیر ورزش بر بدن مورد استفاده قرار داد. این معیار به شدت توسط دستگاه هایی مانند WHOOP و اخیراً Garmin و Polar استفاده می شود.
این افزایش استفاده از HRV در ساعت‌های هوشمند راه‌های جدیدی را برای تحقیق و توسعه سلامت و تندرستی باز کرده است. هدف از این مطالعه جدید بررسی رابطه بین HRV استراحت در طول خواب و آمادگی ذهنی و جسمی درک شده بود.

تفاوت بین آمادگی جسمانی و روحی
آمادگی جسمانی و ذهنی هر دو برای عملکرد روزانه ما ضروری هستند. هر دو از جهاتی شبیه هم هستند، اما در برخی دیگر بسیار متفاوت هستند.
آمادگی جسمانی توانایی بدن برای انجام فعالیت های بدنی موثر و کارآمد است. این شامل جنبه هایی مانند قدرت، استقامت، انعطاف پذیری و سلامت قلب و عروق است.
از سوی دیگر، آمادگی ذهنی به توانایی ذهن برای مقابله با استرس‌ها و چالش‌های روزانه، حفظ تفکر مثبت و بهزیستی عاطفی و انجام مؤثر وظایف شناختی اشاره دارد. تنظیم هیجانی، حافظه، توجه و توانایی های حل مسئله همگی از اجزای آمادگی ذهنی هستند.

HRV معیاری برای هر دوی این موارد است. این به این دلیل است که هم خستگی جسمی و هم خستگی ذهنی می تواند به مقادیر HRV کمک کند. به عنوان مثال، خستگی فیزیکی زمانی رخ می دهد که منابع انرژی بدن تخلیه شود. در این مورد، سیستم عصبی خودمختار (ANS) به تسلط سمپاتیک تغییر می کند و HRV را کاهش می دهد. خستگی ذهنی یا استرس ناشی از فعالیت های شناختی طولانی و شدید می تواند همین تأثیر را داشته باشد.

مطالعه - یک تصویر ترکیبی است
در طول یک ماه و نیم، 63 پرسنل نظامی یک لباس پوشیدنی مچ‌پوش گارمین را پوشیدند و یک پرسشنامه صبحگاهی کوتاه درباره آمادگی ذهنی و جسمی خود را تکمیل کردند. داده‌های ضربان قلب و شتاب‌سنج با استفاده از اپلیکیشن سفارشی گوشی هوشمند جمع‌آوری شد. سپس داده‌ها تحت الگوریتم‌های تشخیص خواب و فیلتر کردن مصنوعات قرار گرفتند.

مشخص شد که استراحت HRV در طول خواب یک پیش‌بینی‌کننده کوچک برای آمادگی جسمانی درک شده، با R2 حاشیه‌ای 0.031 است، اما نه از آمادگی ذهنی. مقدار R2 1 نشان می دهد که مدل کاملاً برازنده است، در حالی که مقدار 0 نشان می دهد که مدل هیچ یک از واریانس های متغیر وابسته را توضیح نمی دهد. آیتم‌های مربوط به آمادگی ذهنی و جسمی درک شده همبستگی قوی داشتند (77/0=r). این نشان می دهد که HRV در حال استراحت بیشتر به مؤلفه فیزیکی درک شده تناسب اندام مرتبط است تا مؤلفه ذهنی آن.

یافته های این مطالعه بر اهمیت HRV در حال استراحت به عنوان پیش بینی کننده آمادگی جسمانی درک شده تاکید می کند. با این حال، تحقیقات بیشتری برای درک بهتر رابطه بین آمادگی ذهنی و HRV در حال استراحت مورد نیاز است.

نتایج برای ساعت‌های هوشمند و ردیاب‌های تناسب اندام که از HRV برای تعیین خستگی و آمادگی بدنی شما برای تمرین استفاده می‌کنند، دلگرم‌کننده است. اما همچنین به این نتیجه می‌رسد که شما نباید به اندازه‌ای از ارقام استرس روانی ارائه شده توسط همین پوشیدنی‌ها استفاده کنید.


برای مشاوره و خرید محصولات گارمین با شماره تلفن 88880034-021 شرکت اطلس رهنگار آریا تماس حاصل فرمایید.
نمایندگی_ساعت_گارمینقیمت_ساعت_هوشمند_گارمینورزش_با_ساعت_گارمینساعت_ورزشی_گارمیننماندگی_گارمین_ایراننمایند_گارمین_تهرانساعت_هوشمند_گارمین

دیدگاه

ثبت دیدگاه

نمایندگی ساعت گارمین در ایران